1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Wyszukiwarka informacji zawartych na stronie:

Linie lotnicze THAI Airlines

Thai Airways International zostało założone w 1960 roku jako spółka tajlandzkiego przewoźnika krajowego Thai Airways Company (TAC) oraz Scandinavian Airlines System (SAS). W tym też roku zostały zainaugurowane przeloty do dziewięciu destynacji zagranicznych. Połączenia międzykontynentalne rozpoczęto w 1971 roku. Sześć lat później rząd tajlandzki wykupił akcje należące do SAS i w ten sposób Thai Airways stał się w całości czysto narodowym przewoźnikiem tajlandzkim, jak do tej pory jedynym.

Chociaż linia ta jest słynna z propagowania tajskiej kultury i tradycji, to nie zamyka się przed nowoczesnymi przeobrażeniami, zapoczątkowanymi na rynku lotniczym pod koniec lat dziewięćdziesiątych. Miała wówczas miejsce konsolidacja linii lotniczych. W maju 1997 Thai Airways International wraz z czterema liniami lotniczymi: Lufthansą, United Airlines, SAS oraz Air Canada utworzyły formację pod nazwą "Star Alliance", proponując zintegrowaną międzynarodową sieć transportu lotniczego. Motywem tych przeobrażeń było podążanie za potrzebami pasażerów, którzy zaczęli szukać dogodnych połączeń z minimalną liczbą przesiadek, z bezpośrednią odprawą na połączenia transferowe, preferowali dostęp do ekskluzywnych poczekalni oraz zintegrowany program Frequent Flyer.

Dziś siłą tego aliansu jest szeroka sieć połączeń pokrywająca sześć kontynentów i dająca pasażerowi możliwość łatwego dotarcia do wybranego punktu na świecie. Przy wzrastającej konkurencji na rynku przewozów lotniczych tylko wspólne działania zmierzające do zaspokajania potrzeb pasażerów dają szansę nie tylko przetrwania, ale i rozwoju linii lotniczej. Korzyści widoczne dla Thai Airways to możliwość wypromowania Bangkoku jako liczącego się portu transferowego w regionie Pacyfiku.

Thai Airways od lat ma miano silnego partnera międzynarodowego, z jednej strony nie bojącego się konkurencji na rynku przewozów lotniczych, a z drugiej chętnie dzielącego się swą wiedzą, informacjami, posiadaną infrastrukturą ze swoimi lotniczymi partnerami.

 

Obejrzyj prezentację (kliknij)